Infoa Munaklubista

Munaklubin perustajäseniä vuodelta 2006 ovat:
Tiina Autio p. 040 517 7469
tiina.autio4@luukku.com

Sirpa Hasa p. 050 340 0666
sirpa.hasa@nic.fi

Elina Jurvela p. 040 594 5311
jurvela.elina@luukku.com

Piia Kiviaho p. 050 307 6719
piia.kiviaho@luukku.com

Sveta Peura p. 040 774 9507
sveta.peura@pp.inet.fi

Päivi Pulli p. 050 542 8882
pulli@mail.aanekoski

Raija Manninen (vuodesta 2010)
p. 040 502 2887
raija.manninen@jkl.fi

Munaklubi on perustettu keväällä 2006 Sveta Peuran ohjaamalla munanmaalauskurssilla. Munaklubi kokoontui aluksi noin kerran kuukaudessa Svetan Waalea eläin -ateljeessa Laukaassa. Perinteisiin on kuulunut myös kokoontua yhdessä maalaamaan munia pitkänä perjantaina.
Ryhmän rikkautena on iloinen porukka, jossa jokaisella on oma erilainen taustansa. Toiset ovat taiteen ja käsityöalan ammmattilaisia, toiset taas harrastelijoita.
Yhdistävänä tekijänä ovat käsillä tekemisen ilo ja kokeilunhalu.

Mainokset

Tietoja munaklubi

Olen MunaKlubin uusin jäsen.
Kategoria(t): MUNAKLUBILAINEN Avainsana(t): , , , , , . Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.

2 vastausta artikkeliin: Infoa Munaklubista

  1. Päivi sanoo:

    Herätys !
    Viikon päästä terävänä!

  2. Anne-Marie Söderback sanoo:

    Hej!
    Kaunita munia! Minä on vähän itse maalannut munia. Mutta haluan kysyä mikä värit te käyttätte ja mistä voin tilata niitä?

    Kiitos Anne-Marie

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s